Koronawirus
News

Czy koronawirus nas czegoś nauczy?

 Ostatni czas jest dla wszystkich bez wyjątku bardzo trudnym okresem. Nikt z nas nie spodzewał się, że rok 2020 przyniesie nam taką niemiłą niespodziankę.

Pozamykane szkoły, centra handlowe, niektóre sklepy i wiele instytucji. W sklepach brak podstawowych artykułów spożywczych. A co gorsza brak maseczek, kombinezonów i rękawiczek dla personelu medycznego. Czas trochę zwolnił, ludzie zwolnili. Niektórzy z nas siedzą w domu z dziećmi inni walczą o życie innych w szpitalach a jeszcze inni ciężko pracują, żeby nikomu niczego nie zabrakło.  Niestety to nie film a rzeczywistość.

Stajemy przed ciężkim testem. Czy nasza służba zdrowia da radę? Ile jeszcze to wszystko będzie trwać? Ile osób przeżyje?

Wiem jedno, nasze życie “po” mam nadzieję, że będzie inne. Inne nie znaczy gorsze.

Może wreszcie nauczymy się doceniać małe rzeczy. Czas spędzony z rodziną czy ze znajomymi.

Docenimy panie pracujące w sklepach i marketach, które teraz odwalają kawał dobrej roboty. Może zaczniemy również doceniać kierowców zawodowych, którzy nie mają wyjścia i muszą w tym trudnym czasie pracować i wyjeżdżać w dalekie trasy, gdzie wirus zbiera największe żniwo.

Może ktoś wreszcie doceni lekarzy, pielęgniarki, ale również innych pracowników szpitali, którzy w pocie czoła i z narażeniem własnego zdrowia będą ratować nasze życie.

Docenimy życie! nasze, naszych rodziców, dziadków, dzieci i znajomych.

Może wreszcie przestaniemy wydawać hajs w marketach, centrach handlowych i docenimy to co mamy. Zaczniemy cieszyć się chwilą i zwykłym wypadem do lasu.

Bo już o tym, że dzięki wirusowi ludzie zaczęli wreszcie dbać o higienę to już nie muszę chyba wspominać. I to nie tylko taką osobistą, ale zbiorową.

Przestaniemy marnować jedzenie i wyrzucać je do kosza. Zaczniemy się dzielić tym co mamy.

Mam nadzieję, że jeśli się to kiedyś skończy to jednak wyciągniemy jakieś wnioski.

I zaczniemy żyć lepiej po przez dbanie o innego człowieka, szacunek dla ludzi i dla naszej planety.

Zatrzymajmy się teraz na chwilę, pomyślmy co możemy zrobić. Oczywiście priorytetem jest teraz akcja #zostańwdomu i popieram bardzo. Nie musisz wychodzić to zostań i nie wariuj. To dla Twojego dobra!!!!

Jeśli już ruszasz tyłek z domu to pomyśl o innych, dbaj o higienę i zapytaj kogoś starszego, czy chorego (oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa) o to czy nie potrzebuje pomocy przy zrobieniu zakupów.

Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej.

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 

 

 

 

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*